Kapcsolat

Cégnév: Szabó Csaba
Adószám: 79116240-1-26
Cím: Szeged
Telefon: +3670/421-0112
Email: sotegla@soteglasziget.hu

Web: www.soteglasziget.hu

Magvak, olajok

Illó olajok 100% tiszta olajok:

Eukaliptusz

Borsmenta

Bergamont

Teafa

Levendula

Geranium

Citrom

Citromfű

Cédrus

Citronella

Narancs

Narancs- fahéj

Fahéj

Szegfűszeg

Rozmaring

További illő olaj illatok:

Alma-fahej

Fenyő

Jázmin

Rózsa

Mézeskalács

Kiszerelés 15 ml egységesen 850ft

                      50ml egységesen 2000ft

100ml-es árai Termék-arlista oldalon találhatók!



100% HIDEGEN SAJTOLT OLAJOK

Avokádó

Jojoba

Kender

Mariatovis

Mandula

Egységár: 100ml 1500ft ; 50ml 1000; 30ml 750ft

Argân olaj 30ml 1000ft; 50ml 1500ft;

100ml 2600ft


Tökmag olaj 500ml 3200ft

Szőlő; Dió; Mák; Tökmag :

250ml 2000ft

         






Ide kattintva adhatja le rendelését.

Kókuszolaj:

Egyre népszerűbb itthon is a kókuszolaj használata. Legfontosabb tulajdonsága, hogy számtalan módon felhasználható az ételeink elkészítésétől kezdve a hajápolásig.

Fontos tulajdonsága, hogy ha a konyhában szeretnénk használni, egyáltalán nincs kókusz íze, így nyugodtan lehet bármelyik ételnél alkalmazni. Ráadásul a kókuszolajjal jót tehetünk az egészségünknek, ezen kívül pedig segíthet a fogyókúrában, valamint az otthoni bőr és hajápolásban is.

Egészségügyi hatásai

A kókuszolaj hatékony megoldást nyújthat a különböző veseproblémákra, a szívbetegségekre és a magas vérnyomás kezelésében is a segítségünkre lehet. Antioxidáns hatása miatt pedig a stressz kezelésében, az idő előtti öregedés megakadályozásában és a különböző daganatos betegségek megelőzésében is hatékony.

A koleszterinszintet is segít alacsonyan tartani, így főleg a szívbetegségek megelőzésében van fontos szerepe, illetve az érfalak rugalmasságának megőrzésében. Ezen kívül pedig nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy az immunrendszerünknek is nagyon jót tesz. De nem csak a betegségek megelőzésében hatékony, hanem a különböző sebek kezelésében is segíthet.

Fogyj kókuszolajjal!

A kókuszolaj a fogyókúrában is nagy segítséget nyújthat, ugyanis olyan zsírsavakat tartalmaz, melyeknek a megemésztése egyáltalán nem terheli a szervezetet és az anyagcsere folyamatait is segíti. Ezáltal a szervezetünk sokkal több energiát képes felhasználni és nem fogja a felesleges kalóriákat elraktározni. Természetesen csak a kókuszolaj fogyasztásával nem tudunk teljesen lefogyni, de érdemes a fogyókúrás étrendbe ezt is alkalmazni.

Haj- és bőrápolás

A haj- és bőrápolásban sem érdemes nélkülöznünk a kókuszolajat, ugyanis ez az egyik olyan természetes anyag, amely kifejezetten táplálja a hajat és a fejbőrt is. Így sokat tehetünk vele a korpásodás ellen, arról nem is beszélve, hogy a hajunk is sokkal fényesebb és egészségesebblesz tőle
A kókuszolaj ráadásul számtalan arc- és kézkrém összetevője, ugyanis segít megőrizni a bőr fiatalságát, megelőzi a ráncok kialakulását és feszesíti a bőrt. De nem csak nyáron, hanem a téli hidegekben is érdemes gyakran alkalmazni, ugyanis a hideg miatt kiszáradt bőr táplálásában is segít, ha kókuszolaj tartalmú krémet választunk.


Pálmaolaj:

A pálmazsírt a trópusi olajpálma gyümölcséből (magjából) nyernik. Délkelet-Ázsiában már régóta használják sütésre, főzésre és párolásra. Glicerol tartalma miatt nehezen oxidálódik, ezért sokáig eltartható (hűtés nélkül is) és szilárd állagát is ez adja. Csak 34-36°C-on olvad fel és magas hőállósága miatt (240°C) sütésnél többször is felhasználható. Kiválóan alkalmas sütésre, mert összetevőinek köszönhetően nem marad kellemetlen szag utána.

A pálmazsír teljes egészében növényi alapú zsiradék, amely jól emészthető, koleszterinmentes és telített és telítettlen zsírsavakat is tartalmaz. A zsírsavak mellett E-vitamin tartalma is jelentős. Sütés közben nem szabadulnak fel benne káros anyagok, mint néhány egyéb zsiradékban.

Alkalmas sütemények, tészták készítéséhez is. Vegetáriánus szendvicskrém is készülhet belőle, friss zöldségfűszerekkel, hagymafélékkel dúsitva


Hidegen sajtolt napraforgóolaj:

Leggyakrabban használjuk a napraforgó étolajat. Szinte minden háztartásban megtalálható. 

Nagyon népszerű manapság hazánkban is a napfényes Itáliában termő olíva olaja is.
Minden fajta étolaj akkor egészséges és hasznos táplálék, ha hideg sajtolással készül.
Most leírom, hogy készül a hidegen sajtolt napraforgó étolaj.
Természetesen az ökológiai gazdálkodásból származó és ellenőrzötten bio napraforgó feldolgozása hoz igazi eredményt.

A napraforgó bekerül a sajtoló gépbe, nincs lehántolva előtte, ezért a sajtolásnál a héja alatti összes vitamin bekerül az olajba. A kisajtoláskor, fekete színű olaj kerül a kádba, melyet többszöri szűréssel szép aranysárgára lehet varázsolni.

Fontos tudni, hogy a hidegen sajtolt olaj, nincs kitéve semmilyen kémiai hatásnak. Nincs kezelve semmivel. Nagyon értékes, hiszen sok E vitamint tartalmaz, C vitamint és egyéb ásványi anyagokat.

Tévhiedelem, hogy a hidegen sajtolt olajjal nem szabad sütni, főzni. Csak a hidegen sajtolt olajt szabad bevinni a konyhába, és mindenféle finomságot lehet készíteni a segítségével.

Legfinomabb és leghatásosabb, ha egy kis kenyérrel mártogatjuk, zöldhagymával, retekkel nagyon finom.
Sokakat zavarja, hogy a napraforgó olajnak napraforgó íze és illata van.
Ha mondjuk mákos tésztát készítünk és napraforgó olajjal akarjuk megakadályozni, hogy a tészta összeragadjon, mielőtt a tésztára locsoljuk, egy kicsit melegítsük meg és akkor az illata elillan.
Így készítik nagyüzemileg is a finomított olajt, azzal a különbséggel, hogy a nagyüzemi melegen sajtolás benzines párlással és kémiai adalékanyag hozzáadásával majd hevítéssel Jön létre.

Jobban járunk, ha megszokjuk a napraforgó olaj napraforgó illatát és ízét, mint ha az egészségtelen finomított olajt használjuk. Jótékony hatásai megszámlálhatatlanok.

Méregtelenítésre ajánlom: Azt úgy kell csinálni, hogy minden reggel egy kortyot a szádba veszel és öblögetsz vele, de nem nyeled le, hanem kb. öt perc múlva kiköpöd. Ezt kb. egy vagy másfél hétig csináld ha bírod, mindennap egy kicsit hosszabb ideig tartsd a szádba.
Nagyon eredményes módszer.

Ha naponta eszel egy kis napraforgó olajt, mondjuk egy kávéskanálnyit egy szeletke kenyérrel, a napi c vitamin szükségleted felét biztosítja. Ha eszel hozzá egy szelet paprikát vagy hagymát, már meg is van az egész napi c vitamin szükségleted.

Nagyon sok e vitamint tartalmaz, ezért ha rendszeresen fogyasztod szép lesz a bőröd és egészséges. Ha fáradt vagy nagyon és nyúzottnak érzed magad, egy kis mézzel keverd ki az olajt és helyezd magad kényelembe . finoman masszírozd rá az arcodra, és kb. tíz percig hagyd rajta. Addig pihenj egy kicsit. Langyos vízzel mosd le és meglátod milyen szép és üde leszel.


Olívaolaj

Az olívaolaj az olajfa csonthéjas terméséből, az olajbogyóból előállított zöldessárga, jellemző illatú, kellemes, édeskés ízű folyadék. A mediterrán konyha egyik alapvető hozzávalója.


Az olívaolaj a szervezet számára esszenciális telítetlen zsírsavakat tartalmaz: linolsavat, linolénsavat, Omega3, és arachidonsavat, amit F-vitaminnak is neveznek.

Az olívaolaj természetes antioxidánsai az A-,D-,E-vitamin. Másodlagos növényi anyagai a polifenolok és a tokoferol, amelyek erősítik az izomsejteket, és jó hatásúak reumás ízületi gyulladás esetén is. Könnyen emészthető, mert gyorsan felbomlik (szétoszlik, emulgeál) az emésztőrendszerben. Kis mennyiségben, zsírszegény étrendekben is jól hasznosítható (máj-, epe-, hasnyálmirigy-betegségek stb.). Gyomorsavcsökkentő hatású. Nagy D-vitamin tartalma segíti a kálcium beépülését a csontokba. Az A-vitamin a szem megfelelő működésére, a haj és a bőr egészségére van hatással. Kutatások bizonyították, hogy a telítetlen zsírsavak nagyobb arányú fogyasztása - amiben az olívaolaj gazdag - csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát.

Nagymennyiségű klinikai adat támasztja alá, hogy az olívaolaj fogyasztása védi az érrendszert a meszesedéstől. Csökkenti a koleszterinszintet, megakadályozza a koleszterin lerakódását az erek falán. Emellett gyulladáscsökkentő, véralvadásgátló, vérnyomáscsökkentő és értágító hatással rendelkezik mind emberekben, mind állatokban.


Tökmagolaj

Található benne E, B1, B2, A, C és D vitamin is. Az A és E vitamin lassítja az öregedés folyamatait, magas antioxidáns tartalma pedig segít a szabadgyökök okozta káros hatások elleni védekezésben.
 
Kedvező hatással van a vér koleszterinszintjére, valamint segít megelőzni a szív- és érrendszeri megbetegedéseket. A tökmagolaj jótékony hatással a férfiak prosztatájára, valamint hölgyeknél a hólyag megbetegedésekre.
Ezért válassza a hidegen sajtolt tökmag étolajat és tegyen mindennap valamit az egészségéért!

Lenmag

Lenmag és lenolaj jellemzői:

A lenmag a legjobb növényi forrása az Omega 3 és Omega 6 zsírsavaknak, amelyek elengedhetetlenek a szív normális működéséhez, de a csontok egészségéért, a vérnyomás kordában tartásáért is felelősek, ugyanakkor a pattanásokra is kiváló gyógymódot jelentenek.

Olcsó és kellemes aromájú, továbbá tökéletesen helyettesíti a szintén Omega 3-ban dús hal-olajat és a lazachúst.

Dús vitaminforrás – rengeteg benne a B-komplex családba tartozó vitamin, az ásványi anyag és a nyomelem – úgy a vegetáriánusok számára, mint a lisztérzékenyeknek, ugyanis mindkettejük étrendjébe tökéletesen beleillik. Régebb kevesen fogyasztották, ma azonban egyre többen fedezik fel a lenmag jótékony hatását az emberi szervezetre. Ezt valószínűleg az is eredményezheti, hogy az apró magvakat könnyebben be lehet vinni a szervezetbe – nyersen joghurtokba, zöldségsalátákba, különböző pépes ételekbe keverve –, mint például a húst, amely párolást vagy egyéb megkészítési módszert igényel.

Azonban oda kell figyelni a napi adag betartására, egyébként a lenmag toxikus is lehet! Nem beszélve arról, hogy sok a kalória benne.

Serkenti az emésztést

Magas rosttartalmuk által a lenmagok segítik az emésztést, hozzájárulnak a méreganyagok kiszűréséhez a szervezetből, és orvosolják a székrekedést. Továbbá, hozzásegítik a szervezetet ahhoz, hogy több zsírt égessen le, azt pedig energiává alakítsa. Vagyis, természetes segítség lehet a túlsúlyosság és elhízás ellen.

Emésztőrendszer-karbantartási kúra esetén, hetente négy alkalommal egyél két teáskanál őrölt vagy egész lenmagot, bő folyadékkal (vízzel, teával). Ezáltal nemcsak a székrekedést, hanem a gyomorban vagy a bélben lévő gyulladásokat is megszüntetheted, még a vesebántalmakat is.

Csökkenti a vérkoleszterint. Megóv a szív- és érrendszeri problémáktól

Egy másik nyomós ok a lenmag fogyasztására, hogy visszaszorítja a vérben lévő koleszterin értékét. A magok hatása ugyanis megegyezik a gyógyszerekével, amelyeket a magas koleszterinszinttel rendelkező betegeknek írnak elő az orvosok.
Szintén a rostoknak köszönhetően, a lenmag kíméli a szívet és az érrendszert a megbetegedésektől. Továbbá az Omega 3 és 6 zsírsav hatására kordában tartja a vérnyomást, így segítséget nyújt a magas vérnyomással küzdőknek. Megelőzi a vérrögök képződését, ezáltal csökkenti a szívinfarktus vagy agyvérzés veszélyét is.

Védelmet nyújt a rák ellen. Segít a változókorú nőknek

A magok azon nők számára is jók, akik a menopauza határán vagy már a változókorban vannak. A bennük rejlő összetevők ugyanis hasonlóak a hormonokhoz, amelyek meggátolják a mellrák kialakulásának veszélyét.

Ugyanakkor linolsavat és lignint is tartalmaz, amely védelmet nyújt a prosztata- és vastagbélrákkal szemben. Egyszóval, a lenmag természetes ellenszere a rákos sejtek kialakulásának.

Helyettesíti a tojást

A masszákba, palacsinta-tésztába kerülő tojás helyett lenmag-keveréket is tehetünk. Méghozzá úgy, ha 1 evőkanálnyi lenmagot megőrölünk, és összekeverünk 3 evőkanál vízzel. Ez kitesz egy tojást.

Felveszi a harcot a pattanások ellen

A lenmagban lévő hatóanyagok hozzájárulnak az androgén-termelés szabályozásához, vagyis a bőr által termelt szébum kordában tartásához. Ha lenmagból készített maszkot viszel fel hetente az arcodra – az érintett területre, a bőröd sokkal tisztább és bársonyosabb lesz.

Hogyan fogyasztható a lenmag?

Napi 17 gramm – kb. 2 kanál lenmag elegendő ahhoz, hogy a szükséges Omega 3 és Omega 6 dózist bevidd a szervezetedbe. A lenmag nyersen kapható, nyersen is fogyasztható, illetve kávédarálóban megdarálva, liszt formájában is belekeverhető joghurtokba, salátákba, gyümölcs-shakekbe.

A sütésnél-főzésnél is felhasználhatod, egészben vagy megőrölve a lenmagokat. Jó adalék süteményekben, kenyértésztában, ételekben is. Kapható ugyanakkor len-olaj is, amelyet szintén hasznosíthatsz a főzésnél, de étrendi kiegészítőként is megfelel.

Az oldal tetejére^

Vissza a főoldalra»